TOP PRODUKTY

Cena: 12,00 €
skladom
Cena: 6,70 €
skladom

Využite našu AKCIU a NAKUPUJTE ZA MENEJ!

Každý zákazník už pri prvom nákupe získava zľavu vo výške 8 % na celý nákup.

Za každý ďalší nákup získate zľavu vo výške 10 % už navždy.

Pre získanie zľavy sa nemusíte registrovať, zľavu získate automaticky pri každej objednávke.

Zľava sa nevzťahuje na produkty Biomineral D6.


NOVINKY

Cena: 1,99 €
skladom
Cena: 1,99 €
skladom
Cena: 1,99 €
skladom

KONTAKTUJTE NÁS

E-mail: info@dotyky-duhy.sk
Kvôli časovej vyťaženosti preferujeme e-mailový
kontakt. Ďakujeme za pochopenie.
tel: +421 907 741 142 (9:00 - 17:00)

» História
História Bunkových soli

 

Zakladateľom biochemickej liečby v 19. storočí je doktor Med. Wilhelm Heinrich Schüssler (1821 – 1898). Identifikoval a určil dvanásť minerálnych tkanivových-bunkových solí. Záverom jeho výskumu bolo poznanie, že nedostatok niektorej z týchto solí vedie k narušeniu bunkového metabolizmu a prípadne až k narušeniu zdravia. Ak je príslušná tkanivová soľ pravidelne doplňovaná, vo forme, v ktorej môže byť bunkami opäť využitá, môžu bunky dosiahnuť schopnosť znova normálne fungovať. Ide o zlúčeniny sodíka, draslíka, železa, vápnika, síry, fosforu, chlóru a kremíka, ktoré sa nachádzajú v ľudskom organizme.

Na prácu Dr. Schusslera nadviazal americký lekár George Washington Carey (1845 - 1924). Vo svojich prácach prepojil biochemický systém so zvieratníkom a priradil ku každému astrologickému znameniu jednu z dvanástich solí biochemického systému. Vyhlásil, že každý môže mať úžitok z užívania tkanivovej soli, ktorá je priradená k slnečnému znameniu, v ktorom sa narodil. Avšak podľa astrologickej medicíny sa každého týka všetkých 12 znamení počnúc baranom (hlava) až po ryby (chodidlá).


Pokračovateľkou práce Dr. Careyho bola jeho spolupracovníčka Inez E. Perry, ktorá hlbšie rozpracovala základnú Careyho prácu a priradila ku minerálnym soliam  v zvieratníku aj farby.

YzI4MzI3Y