TOP PRODUKTY

Cena: 6,70 €
skladom
Cena: 12,00 €
skladom

Využite našu AKCIU a NAKUPUJTE ZA MENEJ!

Každý zákazník už pri prvom nákupe získava zľavu vo výške 8% na celý nákup.

Za každý ďalší nákup získate zľavu vo výške 10% už navždy.

Pre získanie zľavy sa nemusíte registrovať, zľavu získate automaticky pri každej objednávke.

Zľava sa nevzťahuje na produkty Biomineral D6.

 

VIANOČNÁ AKCIA !

Pripravili sme pre vás VIANOČNÝ OBCHOD, v ktorom nájdete viac ako 100 produktov, ktoré môžete teraz nakúpiť so zľavou 5%. Pozrieť akciové produkty

NOVINKY

Cena: 1,99 €
skladom
Cena: 1,99 €
skladom
Cena: 1,99 €
skladom

KONTAKTUJTE NÁS

E-mail: info@dotyky-duhy.sk
Kvôli časovej vyťaženosti preferujeme e-mailový
kontakt. Ďakujeme za pochopenie.
tel: +421 907 741 142 (9:00 - 17:00)

» História a výroba
História a výroba Bachovych kvetových esencií

Dr. Edward Bach (1886 - 1936) - anglický lekár, bakteriolog, viedol svoju lekársku prax na Londýskej Harley Street. Definoval 38 základných emocionálnych stavov a priradil k nim 38 zodpovedajúcich kvetových esencií.

Posledné roky života strávil Dr. Bach v malom domčeku v Oxfordshire (Anglicko). Tento dom je dodnes sídlom Bachovho Centra. Ešte aj dnes sa veľké množstvo kvetov a rastlín - tak ako v dobe Dr. Bacha v 30. rokoch minulého storočia - zbiera v záhrade Bachovho centra a v jeho blízkom okolí. Bachové kvetové esencie sa dodnes vyrábajú podľa jeho návodu.

Jednotlivé Bachove esencie sa vyrábajú z tvz. materskej tinktúry.  Dr. Bach používal na výrobu tejto materskej tinktúry dva spôsoby - metódu slnečnej energie a metódu varenia rastlin, kvetov a výhonkov.

I. Slnečná metóda

Využíva pôsobenie slnečnej energie na kvety rastlín. Táto metóda sa používa na kvety, ktoré rastú počas neskorej jari a v lete, keď je slnko najsilnejšie. Kvety rastlín sa zbierajú ráno, keď je slnečný deň a keď na oblohe nie sú žiadne mraky. Vložia sa do nádoby s vodou a nechajú sa na slnku niekoľko hodín. Týmto spôsobom energia rastliny prejde pôsobením slnka do vody. Takto energizovaná voda sa zmieša s brandy a vznikne tak materská tinktúra pre výrobu Bachových esencií. Sila materskej tinktúry sa zachová navždy. Tento spôsob výroby používal sám Dr. Bach a dodnes tento postup dodržuje aj Bachovo centrum v Anglicku.


II. Metóda varenia

Pre tie Bachove esencie, ktoré sú vyrábané z pevnejších častí rastlín, sa používa metóda varenia. Jednotlivé časti rastlín ako listy a výhonky sa zbierajú za skorého slnečného rána. Mali by sa zbierať tak, aby sa ich nikto nedotkol rukou. Potom sa dajú do hrnca a zalejú sa čistou pramenitou vodou. Pol hodiny sa časti rastlín varia a potom sa zmes nechá odstáť až kým voda nevychladne. Táto energizovaná voda sa scedí a potom sa doplní brandy. Materská tinktúra je tak pripravená na výrobu jednotlivých Bachových esencií.

Všetky rastliny na výrobu Bachových kvetových esencií okrem vínnej révy, olivovníku a rožca rastú v divokej prírode Anglicka a Walesu. Rastú na tých istých miestach, kde ich v roku 1928 začal skúmať Dr. Bach.

Esencia Rock Water /Voda skalná/ je špeciálne pripravená čistá prírodná pramenitá voda. Pochádza z prameňa vo Walese.

MzZmM