TOP PRODUKTY

Cena: 12,00 €
skladom
Cena: 6,70 €
skladom

Využite našu AKCIU a NAKUPUJTE ZA MENEJ!

Každý zákazník už pri prvom nákupe získava zľavu vo výške 8% na celý nákup.

Za každý ďalší nákup získate zľavu vo výške 10% už navždy.

Pre získanie zľavy sa nemusíte registrovať, zľavu získate automaticky pri každej objednávke.

Zľava sa nevzťahuje na produkty Biomineral D6.

 

VIANOČNÁ AKCIA !

Pripravili sme pre vás VIANOČNÝ OBCHOD, v ktorom nájdete viac ako 100 produktov, ktoré môžete teraz nakúpiť so zľavou 5%. Pozrieť akciové produkty

NOVINKY

Cena: 1,99 €
skladom
Cena: 1,99 €
skladom
Cena: 1,99 €
skladom

KONTAKTUJTE NÁS

E-mail: info@dotyky-duhy.sk
Kvôli časovej vyťaženosti preferujeme e-mailový
kontakt. Ďakujeme za pochopenie.
tel: +421 907 741 142 (9:00 - 17:00)

Bachove esencie
Bachove kvetové esencie

V roku 1930 definoval anglický lekár Edward Bach 38 základných emocionálnych stavov a priradil k nim zodpovedajúce kvetové esencie. K ich výrobe použil kvety divoko rastúcich rastlín, stromov ale aj vodu z liečivých prameňov. Tieto vybrané kvetové esencie pomáhajú človeku zvládnuť záporné emócie a harmonizovať telo, myseľ a dušu. Kvetové esencie uvoľňujú zablokovanú energiu a potláčané alebo nespracované pocity, strachy, bolesti z minulosti, ktoré po čase môžu vytvárať v našom vnútri psychické konflikty, ktoré vyplávajú na povrch ako rôzne fyzické problémy.

Počas svojej praxe zistil, že okrem liečenia príznakov na fyzickej úrovni sa treba zvlášť pozastaviť nad emocionálnym stavom pacienta. Vychádzal z presvedčenia, že príčinou mnohých chorôb je nerovnováha v psychike, emocionalite, stav našej mysle, životný štýl a duševný stav jednotlivca. Prišiel k záveru, že pozitívne a zdravé rozpoloženie mysle sa dá obnoviť pomocou energie a informácií z rastlín.

Bachové kvetové esencie pomáhajú zmeniť naše myslenie, odstrániť negatívne nálady a zmeniť ich na pozitívny postoj . Každá Bachová esencia - kvet je určený na špecifický duševný stav. 38 Bachových kvetových esencií pokrýva celé spektrum emocionálnych stavov, v ktorých sa človek počas života nachádza. Bachové esencie pomáhajú pri ťažkých životných skúškach, stavoch veľkej vyčerpanosti, pri prekonávaní strachu, hnevu, smútku, vnútorného napätia. Negatívne pocity nepotláčajú, ale vytvárajú opačný pozitívny postoj. Tým sa v človeku vytvorí samouzdravovací program, ktorý je veľmi dôležitý aj pri liečení fyzických chorôb. Bachové esencie sú predovšetkým prevenciou pred chorobami a podporným prostriedkom počas liečenia choroby. Umožňujú vytvoriť vnútornú harmóniu skôr, ako sa nerovnováha prejaví na fyzickej úrovni ako choroba.

Bachové esencie môžete používať kedykoľvek, keď pociťuje, že ste vnútorne rozladený, nevyrovnaný, vyčerpaný, neviete ako ďalej. Užívajú sa buď samostatne alebo v zmesi maximálne piatich esencií. Pôsobia na energetickej úrovni, nie je možné sa nimi predávkovať alebo si vytvoriť návyk. Sú úplne bezpečné bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Môžu sa používať súčasne s akoukoľvek inou liečbou. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie aj pre tehotné  ženy a deti. Úspešne sa používajú aj pri liečení zvierat a rastlín.

Okrem 38 kvetových esencií koncipoval Dr. Bach známu Krízovú esenciu. Ide o kombináciu piatich kvetových esencií, ktoré pomáhajú pozitívne zvládnuť emocionálne vypäté situácie ako napr. pracovná záťaž, nedorozumenia, hádka, šok, strach, panika, veľké bolesti, pooperačný stav, pôrod, návšteva zubára, strach zo skúšky, všetky stavy kedy cítime, že nie sme v emocionálnej pohode.

 

Zloženie Krízovej esencie:

 • Impatiens /Netýkavka žliazkatá/, netrpezlivosť podráždenosť, silné vnútorné napätie,
 • Clematis (Plamienok plotný), nepozornosť, ľahostajnosť, bezvedomie,
 • Star of Bethlehem /Bledavka okolíkatá/, následky fyzického alebo psychického šoku,
 • Rock Rose /Devätorník peniažkový/, nezvládnuteľný strach, úzkosť, panika, silná bolesť,
 • Cherry Plum (Slivka čerešňoplodá), zúfalstvo, strach zo straty sebekontroly, hystéria.

 

Prehľad Bachovych kvetových esencií

 

38 Bachových kvetov je rozdelených do 7 emocionálnych skupín, ktoré predstavujú základný konflikt, ktorý nám bráni, aby sme boli v harmónii sami so sebou.

I. Čeliť svojím strachom:
 • cieľom prvej emocionálnej skupiny je zbaviť sa pocitov strachu.

20. Mimulus /Čarodejka škvrnitá/ - máte strach zo známych vecí - choroby, bolesti, nehody, chudoby, tmy, samoty alebo nešťastia, ak máte strach z každodenného života.

2. Aspen /Topoľ osikový/ - máte strach a obavy neznámeho pôvodu, ak konkrétnu príčinu strachu nepoznáte, ak neviete strach pomenovať alebo ak trpíte nervozitou, úzkosťou a nespavosťou.

26. Rock Rose /Devätorník peniažkový/ - máte náhly pocit paniky, veľkého strachu a bezmocnosti, ak máte pocity paralýzy, úzkosti, prepadá vás hrôza a des.

6. Cherry Plum /Slivka čerešňoplodá/ - máte obavy zo straty sebakontroly, ak ste hysterickí, ak máte obavu, že vybuchnete a ublížite sebe alebo blízkym.

25. Red Chestnut /Pagaštan pleťový/ - trpíte prehnanými obavami a starosťami o druhých a ak sa vám zdá obtiažne nestrachovať sa o druhých.

II. Neistota:
 • cieľom druhej emocionálnej skupiny je spoznať svoju myseľ.

17. Hornbeam /Hrab obyčajný/ - ste mentálne unavení, podráždení, ak stále tlačíte pred sebou pracovné povinnosti a oddiaľujete ich vykonanie, čo vás následne unavuje a berie vám chuť do života.

12. Gentian /Horček horký/ - ste depresívni a váš stav sa zhoršuje prekážkou a nezdarom, ak strácate odvahu a nádej, keď vám niečo nevyjde na prvý krát, ak ste malomyseľní.

13. Gorse /Útesovec európsky/ - prepadá vás veľká beznádej, pesimizmus, sklamanie a ak ste prestali veriť, že môžete od života chcieť viac.

28. Scleranthus /Sklerant ročný/ - ste nerozhodní, neviete sa rozhodnúť medzi dvoma vecami a uviazli ste v detailoch, ak veci riešite len vo svojom vnútri.

36. Wild Oat / Stoklas konáristý/ - ste nerozhodní v hľadaní životného naplnenia, ak máte pocit, že ste ešte nenašli pre seba tú správnu prácu, školu alebo koníček, ak vás prepadá beznádej, že za sebou nezanecháte nič zmysluplné.

5. Cerato /Rohoblizník/ - ste neistí, nerozhodní a neveríte svojim rozhodnutiam, ak neustále vyhľadávate rady u ostatných.

III. Nezaújem o súčasne dianie:
 • cieľom tretej emocionálnej skupiny je chuť do života.

16. Honeysuckle /Zemolez kozí/ - žijete príliš v minulosti kvôli minulému pocitu šťastia alebo v spomienkach na strateného priateľa a tiež kvôli nenaplneným ambíciám, ak vás ovláda nostalgia.

9. Clematis /Plamienok plotný/ - ste nesústredení a snívate za bieleho dňa a tiež ak ste myšlienkami v predstavách.

7. Chestnut Bud /Pagaštan konský-puk/ - neviete sa poučiť zo svojich skúseností alebo zo skúseností iných, ak stále opakujete rovnaké chyby a chybné rozhodnutia, ak sa v živote neviete posunúť ďalej a ak neviete zažiť novú skúsenosť.

35. White Chestnut /Pagaštan konský/ - mávate stále sa vracajúce nechcené myšlienky, ktoré vám môžu brániť v spánku a v sústredení sa na iné činnosti, ak vediete vnútorné monológy - mentálne dohady.

37. Wild Rose /Ruža šípová/ - ste apatickí a vnútorne rezignovaní, ak nemáte potrebu niečo riešiť, ak sa nepotrebujete na nič sťažovať a ak vám je všetko jedno.

21. Mustard /Horčica roľná/ - bez zjavných dôvodov prepadáte melanchólii.

23. Olive /Oliva európska/ - nemáte dostatok energie, ak od únavy nedokážete zaspať, ak ste unavení a vyčerpaní až k slzám.

IV. Pocit osamelosti:
 • cieľom štvrtej emocionálnej skupiny je byť bližšie ostatným.

14. Heather /Vres obyčajný/ - vždy hľadáte spoločnosť kohokoľvek, kto je práve po ruke, ak hovoríte stále iba o sebe, ak sa cítite nešťastne, keď musíte byť sami.

18. Impatiens /Netýkavka žliazkatá/ - ste netrpezliví, podráždení, ak reagujete veľmi prudko a netolerantne voči pomalosti druhých, ak všetko robíte rýchlo a pomalosť vás vytáča.

34. Water Violet /Perutník močiarny/ - máte pocit nadradenosti nad ostatnými, ale zároveň aj pocit izolovanosti a osamelosti, ak ste pyšní, povýšeneckí, osamelí, ak ste introvert, ktorý ťažko nadväzuje komunikáciu a osobné kontakty.

V. Precitlivelosť na vplyvy:
 • cieľom piatej emocionálnej skupiny je zostať sám sebou.

1. Agrimony /Repík lekársky/ - za usmiatou tvárou ukrývate problémy, ak o svojich problémoch nechcete hovoriť, zľahčujete ich význam a nikdy sa nesťažujete.

4. Centaury /Zemežlč menšia/ - neviete povedať nie bez výčitiek, ste podriadení, konáte na úkor seba a svojich potrieb, ak si nedokážete určiť a udržať hranice.

15. Holly /Cezmína ostrolistá/ - mávate záchvaty žiarlivosti, závisti, pomstychtivosti a podozrievavosti a ak máte problém odpustiť.

33. Walnut /Orech kráľovský/ - ste precitlivení na vonkajšie vplyvy a energie, máte problémy adaptovať sa na zmenu - zmena prostredia, životná zmena, telesná zmena alebo zmena počasia.

VI. Skleslosť a zúfalstvo:
 • cieľom šiestej emocionálnej skupiny je žiť v radosti a nádeji.

29. Star of Bethlehem /Bledavka okolíkatá/ - zažili ste silný telesný, emočný alebo duševný šok alebo traumu, či už nedávno alebo v minulosti.

38. Wilow /Vŕba biela/ - cítite zatrpknutosť, ste plačliví a sebaľútostiví, ak sa považujete za obeť osudu a ak máte pesimistické zmýšľanie.

11. Elm /Brest štíhly/ - ste skleslí, zúfalí až depresívni z množstva povinností, ak sa cítite byť unavení a zavalení prácou a tiež ak ste si nabrali príliš veľa práce.

24 Pine /Borovica lesná/ - máte pocity viny a výčitky svedomia, cítite sa previnilo, ak máte tendencie obviňovať sa za všetky svoje nezdary a aj za nezdary druhých.

19. Larch /Smrekovec opadavý/ - máte nedostatok sebadôvery, trpíte pocitom menejcennosti, ak máte malé alebo takmer žiadne sebavedomie, neveríte, že by sa vám mohlo niekedy niečo podariť.

30. Sweet Chestnut /Gaštan jedlý/ - máte pocit neznesiteľnej úzkosti, pocit, že fyzicky alebo psychicky už ďalej nič neunesiete, ak tiež ak máte pocit, že čelíte úplnej deštrukcii a pohlteniu.

22. Oak /Dub mohutný/ - ste mentálne a fyzicky vyčerpaní, ale aj tak pokračujete v práci, v terapii, v úsilí, máte silný pocit nenahraditeľnosti, nemožnosti oddychu aj v prípade, že ignorujete všetky signály potreby oddychu.

10. Crab Apple /Jabloň planá/ - máte pocit nečistoty, ak ste posadnutí čistotou a upratovaním.

VII. Prehnaná starostlivosť o blaho druhých:
 • cieľom siedmej emocionálnej skupiny je ži a nechať žiť.

32. Vine /Vinič hroznorodý/ - máte pevné princípy a idey, ktoré takmer nikdy nemeníte, ak ste veľmi ctižiadostiví a máte silnú vôľu dominovať nad ostatnými, ak sa obtiažne podriaďujete.

31. Vervain /Železník lekársky/ - rýchlo a ľahko sa nadchnete pre veľa rôznych vecí, chcete všetko vidieť, poznať, pri všetkom byť, ste hyperaktívni, ak sa snažíte vždy presadiť, aj keď to presahuje vaše mentálne či fyzické sily.

3. Beech /Buk lesný/ - ste netolerantní a prehnane kritickí, ak vám vadí spôsob ako ostatní robia to, čo robia, ak posudzujete a máte pocit, že len to, čo spravíte vy, je urobené správne.

8. Cichory /Čakanka obyčajná/ - ste sebeckí, majetnícki, manipulatívni, ak milujete s podmienkami, ak svojich milovaných chcete mať pri sebe a vyžadujete, aby sa vám venovali.

27. Rock Water /Voda skalná/ - ste na seba príliš tvrdí, ak máte veľmi prísnu sebadisciplínu, až sebapotláčanie, a tiež ak máte na seba vysoké nároky.

MDY0MGE0Ym