Využite náš ZĽAVOVÝ SYSTÉM & NAKUPUJTE ZA MENEJ!

Každý zákazník už pri prvom nákupe získava zľavu vo výške 8 % na celý nákup.

Za každý ďalší nákup získate zľavu vo výške 10 % už navždy.

Pre získanie zľavy sa nemusíte registrovať, zľavu získate automaticky pri každej objednávke.

* Zľava sa nevzťahuje na produkty Biomineral D6.

KONTAKTUJTE NÁS

Neviete si rady? Napíšte nám!
E-mail: info@dotyky-duhy.sk
PO-PIA 9:00 - 17:00

Bachové kvetové esencie

V roku 1930 definoval anglický lekár Edward Bach 38 základných emocionálnych stavov a priradil k nim zodpovedajúce kvetové esencie. K ich výrobe použil kvety divoko rastúcich rastlín, stromov ale aj vodu z liečivých prameňov. Tieto vybrané kvetové esencie pomáhajú človeku zvládnuť záporné emócie a harmonizovať telo, myseľ a dušu. Kvetové esencie uvoľňujú zablokovanú energiu a potláčané alebo nespracované pocity, strachy, bolesti z minulosti, ktoré po čase môžu vytvárať v našom vnútri psychické konflikty, ktoré vyplávajú na povrch ako rôzne fyzické problémy.

Počas svojej praxe zistil, že okrem liečenia príznakov na fyzickej úrovni sa treba zvlášť pozastaviť nad emocionálnym stavom pacienta. Vychádzal z presvedčenia, že príčinou mnohých chorôb je nerovnováha v psychike, emocionalite, stav našej mysle, životný štýl a duševný stav jednotlivca. Prišiel k záveru, že pozitívne a zdravé rozpoloženie mysle sa dá obnoviť pomocou energie a informácií z rastlín.

Bachové esencie pomáhajú zmeniť naše myslenie, odstrániť negatívne nálady a zmeniť ich na pozitívny postoj . Každá Bachová esencia - kvet je určený na špecifický duševný stav. 38 Bachových kvetových esencií pokrýva celé spektrum emocionálnych stavov, v ktorých sa človek počas života nachádza. Bachové esencie pomáhajú pri ťažkých životných skúškach, stavoch veľkej vyčerpanosti, pri prekonávaní strachu, hnevu, smútku, vnútorného napätia. Negatívne pocity nepotláčajú, ale vytvárajú opačný pozitívny postoj. Tým sa v človeku vytvorí samouzdravovací program, ktorý je veľmi dôležitý aj pri liečení fyzických chorôb. Bachové esencie sú predovšetkým prevenciou pred chorobami a podporným prostriedkom počas liečenia choroby. Umožňujú vytvoriť vnútornú harmóniu skôr, ako sa nerovnováha prejaví na fyzickej úrovni ako choroba.

Bachové esencie môžete používať kedykoľvek, keď pociťuje, že ste vnútorne rozladený, nevyrovnaný, vyčerpaný, neviete ako ďalej. Užívajú sa buď samostatne alebo v zmesi maximálne piatich esencií. Pôsobia na energetickej úrovni, nie je možné sa nimi predávkovať alebo si vytvoriť návyk. Sú úplne bezpečné bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Môžu sa používať súčasne s akoukoľvek inou liečbou. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie aj pre tehotné  ženy a deti. Úspešne sa používajú aj pri liečení zvierat a rastlín.

Okrem 38 kvetových esencií koncipoval Dr. Bach známu Krízovú esenciu. Ide o kombináciu piatich kvetových esencií, ktoré pomáhajú pozitívne zvládnuť emocionálne vypäté situácie ako napr. pracovná záťaž, nedorozumenia, hádka, šok, strach, panika, veľké bolesti, pooperačný stav, pôrod, návšteva zubára, strach zo skúšky, všetky stavy kedy cítime, že nie sme v emocionálnej pohode.

Zloženie Krízovej esencie:


 • Impatiens /Netýkavka žliazkatá/, netrpezlivosť podráždenosť, silné vnútorné napätie,
 • Clematis (Plamienok plotný), nepozornosť, ľahostajnosť, bezvedomie,
 • Star of Bethlehem /Bledavka okolíkatá/, následky fyzického alebo psychického šoku,
 • Rock Rose /Devätorník peniažkový/, nezvládnuteľný strach, úzkosť, panika, silná bolesť,
 • Cherry Plum (Slivka čerešňoplodá), zúfalstvo, strach zo straty sebekontroly, hystéria.

Prehľad kvetových esencií:

38 Bachových kvetov je rozdelených do 7 emocionálnych skupín, ktoré predstavujú základný konflikt, ktorý nám bráni, aby sme boli v harmónii sami so sebou.

I. Čeliť svojím strachom:

 • cieľom prvej emocionálnej skupiny je zbaviť sa pocitov strachu.

20. Mimulus /Čarodejka škvrnitá/ - máte strach zo známych vecí - choroby, bolesti, nehody, chudoby, tmy, samoty alebo nešťastia, ak máte strach z každodenného života.

2. Aspen /Topoľ osikový/ - máte strach a obavy neznámeho pôvodu, ak konkrétnu príčinu strachu nepoznáte, ak neviete strach pomenovať alebo ak trpíte nervozitou, úzkosťou a nespavosťou.

26. Rock Rose /Devätorník peniažkový/ - máte náhly pocit paniky, veľkého strachu a bezmocnosti, ak máte pocity paralýzy, úzkosti, prepadá vás hrôza a des.

6. Cherry Plum /Slivka čerešňoplodá/ - máte obavy zo straty sebakontroly, ak ste hysterickí, ak máte obavu, že vybuchnete a ublížite sebe alebo blízkym.

25. Red Chestnut /Pagaštan pleťový/ - trpíte prehnanými obavami a starosťami o druhých a ak sa vám zdá obtiažne nestrachovať sa o druhých.

VI. Skleslosť a zúfalstvo:
 • cieľom šiestej emocionálnej skupiny je žiť v radosti a nádeji.

29. Star of Bethlehem /Bledavka okolíkatá/ - zažili ste silný telesný, emočný alebo duševný šok alebo traumu, či už nedávno alebo v minulosti.

38. Wilow /Vŕba biela/ - cítite zatrpknutosť, ste plačliví a sebaľútostiví, ak sa považujete za obeť osudu a ak máte pesimistické zmýšľanie.

11. Elm /Brest štíhly/ - ste skleslí, zúfalí až depresívni z množstva povinností, ak sa cítite byť unavení a zavalení prácou a tiež ak ste si nabrali príliš veľa práce.

24 Pine /Borovica lesná/ - máte pocity viny a výčitky svedomia, cítite sa previnilo, ak máte tendencie obviňovať sa za všetky svoje nezdary a aj za nezdary druhých.

19. Larch /Smrekovec opadavý/ - máte nedostatok sebadôvery, trpíte pocitom menejcennosti, ak máte malé alebo takmer žiadne sebavedomie, neveríte, že by sa vám mohlo niekedy niečo podariť.

30. Sweet Chestnut /Gaštan jedlý/ - máte pocit neznesiteľnej úzkosti, pocit, že fyzicky alebo psychicky už ďalej nič neunesiete, ak tiež ak máte pocit, že čelíte úplnej deštrukcii a pohlteniu.

22. Oak /Dub mohutný/ - ste mentálne a fyzicky vyčerpaní, ale aj tak pokračujete v práci, v terapii, v úsilí, máte silný pocit nenahraditeľnosti, nemožnosti oddychu aj v prípade, že ignorujete všetky signály potreby oddychu.

10. Crab Apple /Jabloň planá/ - máte pocit nečistoty, ak ste posadnutí čistotou a upratovaním.


Ako si vybrať Bachové esencie?

Bachové kvetové esencie si môžete vybrať podľa popisu, ktorý je uvedný pri jednotlivých Bachových esenciách. Môžete si vybrať len jednu esenciu a užívať ju samostatne alebo si môžete zostaviť osobnú kombináciu kvetov, ktorá presne zodpovedá vašej emocionálnej situácií. Kombinuje sa najviac 5 esencií.

 • zoznam pre výber a zostavenie osobnej kombinácie kvetov, ktorá zodpovedá vašej momentálnej emocionálnej situácií nájdete TU.
 • vybranú kombináciu kvetov vám vieme pripraviť z matičných tinktúr a zaslať.

 

Užívanie Bachových esencií:

 • Pri jednej esencii - nakvapkáme 2 kvapky zvolenej esencie do pohára s vodou a pomaly popíjame. Opakujeme podľa potreby.
 • Pri zmesi, ktorú máme v užívacej flaštičke (30 ml) - sa užívajú 4kvapky 4x denne. Môžeme nakvapkať do pohára s vodou a popíjať alebo nakvapkať na jazyk.
ZDJhYTk